shonttt915 shonttt915
  • 06-04-2020
  • Mathematics
contestada

Help please if your kind enough

Help please if your kind enough class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 06-04-2020

Step-by-step explanation:

Here we can see cost of 1 muffin = $2.25

And we can see here muffin is increasing by 3

So

x = 9

And cost of 9 muffins = $2.25 * 9 =$ 20.25

And

Cost of 12 muffins = $ 2.25 * 12 = $27

Answer Link

Otras preguntas

Will give 25 points for a good explanation/answer
what is a free radical
100 POINTS IF YOU ANSWER RIGHT Compare the series circuit with one light bulb and a series circuit with two light bulbs. Did the bulb in a series circuit with
whats potential energy?
PLEASE HELP!!!!!! WILL GIVE MANY POINTS AND BRAINIEST!!! Compare and contrast the processes of this artist with what may be considered a more primitive approach
A parallelogram has an area of 28 in squared and a height of 8 inches. What is the length of the base of this parallelogram
Is the relationship linear, exponential, or neither? X-Values: 2, 5, 8, 11 Y-Values: -2, -1, 1 , 4
Which sentence makes a claim for an argument about why cats make good pets for elderly people? A) Cats can stay indoors all the time and can be left alone overn
How did Natan Sharansky resist political oppression during the Cold War? A. He reformed the Soviet Union's government to end the country's anti-Semitism B. He s
Each interior angle of a regular pentagon has a measure 2x+4°. What is x?