shonttt915 shonttt915
  • 06-04-2020
  • Mathematics
contestada

Help please if ur kind

Help please if ur kind class=

Respuesta :

Ic28 Ic28
  • 06-04-2020

Answer:

12 = 27

x = 9

9 = 20.25

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 06-04-2020

Step-by-step explanation:

Here we can see cost of 1 muffin = $2.25

And we can see here muffin is increasing by 3

So

x = 9

And cost of 9 muffins = $2.25 * 9 =$ 20.25

And

Cost of 12 muffins = $ 2.25 * 12 = $27

Answer Link

Otras preguntas

What two main political groups existed in the 1770s and how did each group get it’s name
Governor perry's desire to eliminate some federal agencies was based on
The length of the shorter side of a parallelogram is 29 cm. Perpendicular line segment, which goes through the point of intersection of the diagonals to the lon
Simplify -2(4f+6)+3(4f-6)
2x^2-2x-12=0 , what are the two equations?
Joanna has suffered a series of personal setbacks, including the death of a family member, academic problems in college, and a divorce. she feels so sad, upset,
When brief periods of eeg patterns are recorded in response to a specific event, the response is called a(n) ____________?
Why do people immigrate to the United States? Choose all answers that are correct. A. to have more economic opportunities B. to search for freedom
please help me and explain it
May 28, 1830 Chapter CXLVIII An Act to provide for an exchange of lands with the Indians residing in any of the states or territories, and for their removal we