yahaira3 yahaira3
  • 09-07-2016
  • Mathematics
contestada

if 3 1/2 bananas cost .98, how much would 1 lb cost

Respuesta :

carrah13
carrah13 carrah13
  • 09-07-2016
yes a pound of bananas cost 14 cents
Answer Link

Otras preguntas

Trish is ordering t-shirts from a website that charges a certain amount per t-shirt plus a flat rate for shipping. The cost for a given number of t-shirts is sh
WILL MARK BRAINLIEST!!!!!!! Which choice names the two parts of Earth that make up the lithosphere? crust and outer part of the mantle mantle and outer core inn
19. ................. Ben was doing his homework, he got a text message from his frienda. Whenb. Whilec. Howeverd. If​
w is less than or equal to 4 and greater than or equal to -8
What is 1-5/8-2 into a fraction I know how to set it up but I need help?
Y and X vary directly. If the constant of variation is ½, then what is the value of y when x = -6?
Step 1: Using one-step equations to solve problems. a) Suppose you send about 12 text messages a day, and your older sister sends more text messages than you do
The energy carried by light waves is taken in by particles of matter. What type of wave interaction does this statement describe? A absorption В. reflected C. r
HELP How did the Church of England differ from other Protestant denominations? The Church of England answered to the pope, while other Protestant denominations
20 points answer the question