emilykate2006
emilykate2006
10-03-2020
Mathematics
contestada
4 shirts for $32.00
Rate=
Unit rate=
Respuesta :
JoyMark
JoyMark
10-03-2020
Answer:
$8
Step-by-step explanation:
Divide 32 and 4 which is 8.
So $8.00 for each shirt.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 74+ )
Otras preguntas
What biome should you live in if you enjoy a mountainous region with sparse summer vegetation; soil is frozen most of the year, very cold and dry all year? A Tu
The quote below was written at the end of World War II: "Some who suspected that prior reports had been exaggerated ... felt compelled to admit, 'So it was tru
Choose one example of a logical fallacy in the Declaration of Sentiments and write a short paragraph that explains why it is evident in the debate.
A 150 N boy rides a 60 N bicycle a total of 200 M at a constant speed the fractional Force against the forward motion of the bicycle equals 35 n how much work d
Find two consecutive whole numbers that the square root of 17 lies between.
The birdwatcher made his way through the thicket.
Which is a cubic function? a. f(x) = 3x + 1 b. f(x) = 3x2 + x + 2 c. f(x) = 5x3 + 2x + 1 d. f(x) = x3 + x4 + 5
PLEASE HELP ME!?!?! What technology did scientists use in the mid-1900s to map the mid-ocean ridge
At 6 1/2¢ per pound of string beans, how much does 7 pounds cost?
Which situation is an example of an external conflict? A. A man feels lonely when his company sends him to a new office.