backbaby0914
backbaby0914 backbaby0914
  • 06-03-2020
  • Mathematics
contestada

I NEED HELP ON THIS MAKE SURE IT RIGHT PLEASE ASAP

I NEED HELP ON THIS MAKE SURE IT RIGHT PLEASE ASAP class=

Respuesta :

jscob1234
jscob1234 jscob1234
  • 06-03-2020

Answer: 12

Step-by-step explanation: You just need to divide the cost by the cost per pound so 45 / 3.75 = 12

Answer Link
haismamol haismamol
  • 06-03-2020

He bought 12 pounds of nuts

45÷3.75=12

Answer Link

Otras preguntas

Art History PLEASE HELP ME. Artist: Title: Date/Period Location (if in situ) PLEASE HELP
The meeting was attended by everyone.
2=2m​−7 SOLVE FOR M PLS AND THANK YOU
a cookie recipe included 2/3 cups of sugar for 12 cookies, how many cups of sugar will you need if you wanted to make 42 cookies
how we can increase the fertile land? ​
A movie theater is splitting cups 30 of popcorn into 18 bags. How much popcorn will each bag holde
Use the long division method to find the result when 12x3 + 4x2 - 23x + 10 is divided by 3x – 2. -
how do you eat takis without bein distgusted?
True or false reporting hours are based on business hours
answer???? i need help asap