dyllonlyden10 dyllonlyden10
  • 10-02-2020
  • Mathematics
contestada

Noah and Jonah go to Swirls and Twirls. The cost of a sundae is $1.35 per ounce.

Noah’s sundae weighs 4.6 ounces.what is the cost of Noah’s sundae?

Respuesta :

joyceedenfield joyceedenfield
  • 10-02-2020

Answer:

$6.21

Step-by-step explanation:

$1.35 x 4.6=$6.21

Answer Link

Otras preguntas

How did people reveal distrust of others in the 1920s
I am a number less than 3000 when you divide me by 30 to my remainder 30 you divide me by 58 my remainders 44 what number am I
How did fear of domestic communism affect American society during the Cold War?
What is the answer for 3x1 1/8=???
Find two different ways to show that g(x)= -x^3 +27 has only one x intercept
65% of what number is 143?
Compound made from oil
In The Wealth of Nations, Smith writes about an “invisible hand.” Which of the following best describes the “invisible hand”? A. a guide that ensures that peopl
Tom bought 7 new baseball trading cards to add to his collection. the next day his dog ate half of his collection. there are now only 25 cards left. how ma
Which are examples of China's early civilization? Choose all answers that are correct. A. They wrote on animal bones. B. An empress discovered silk while drin