davidtnl25 davidtnl25
  • 10-02-2020
  • Mathematics
contestada

Maria finds a local gym that advertises 31 training sessions for $883. Find the cost of 89 training sessions.

Respuesta :

joyceedenfield joyceedenfield
  • 10-02-2020

Answer:  $2,534.72

Step-by-step explanation:

$883.00 / 31= $28.4838 round to $28.48

$28.48 x 89=$2,534.72

Answer Link

Otras preguntas

How do you " find, to the nearest tenth of an inch, the diagonal of a square whose perimeter is 28 inches ?"
state if the three sies lengths form a right triangle ; 10 cm , 49.5 cm , 50.5 cm
I have 4 sides and 4 vertices,what am I
Find the unit rate. 6 ounces for 2.5 servings Help! Please
what is 109 percent as a decimal?
How did americans react to the events in Europe and asia in the early world war 2?
How did americans react to the events in Europe and asia in the early world war 2?
Name a strait in the southern part of south America.
Find the unit rate: $2 for 5 cans of dog food
I have 4 sides and 4 vertices,what am I