srosebud8 srosebud8
  • 07-02-2020
  • Mathematics
contestada

Express the following rate as a unit rate. paying $8.40 for 7 donuts.

Respuesta :

calimilliana7 calimilliana7
  • 07-02-2020
1.20 $ is the unit rate per donut
Answer Link

Otras preguntas

What is a developed nation? question 19 options: a nation working hard to increase literacy. a nation working hard to support its citizens and develop businesse
When a molecule of oxygen moves from outside of a eukaryotic cell to eventually be reduced by complex iv of the electron transport chain, how many phospholipid
( Please help I'll mark brainliest ) Answer the question in the photo.
Joaquin wants to make his famous chocolate chip cookies to bring to his friend's birthday party. The original recipe serves 8 people and requires one half of a
a nurse is making a home visit for a client with several home safety concerns. on which safety concept(s) would the nurse advise the client? select all that app
Lee y empareja cada frase descriptiva con la imagen que la describe. Read and match each descriptive sentence with the image that it describes
lamont communications has amortized a patent on a straight-line basis since it was acquired beginning of 2015 at a cost of $50 million. during 2018 management d
Rounding in the calculation of monthly interest rates is discouraged. Such rounding can lead to answers different from those presented here. For long-term loans
Given: AB ≅ BC and MA ≅ PC ∠AMO ≅ ∠CPO Prove: ∆AMO ≅ ∆CPO
Please help me I really need help thank you