rubyclaudio015 rubyclaudio015
  • 07-02-2020
  • Mathematics
contestada

If Greg but 10 pieces of candy for $5.20 How much will it be for one piece of

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 08-02-2020

Answer:

One piece of candy costs $0.52.

Step-by-step explanation:

5.2/10=0.52

Answer Link

Otras preguntas

her 200 points please answer
Which quality management concept must be well-defined at the beginning of the project to help avoid rework and schedule delays?
solve the linear question 6x-8 = 12+2x
Franklin D Roosevelt What is the main idea or argument of the text? to support the cause of freedom to have the U.S. step away from global crises to sacrifice
What was the theme of the “harp” made by Augusta Savage?
The Pit BBQ food truck sells two combo packs of ribs and brisket. Combo A contains 10 oz of brisket and 16 oz of ribs and sells for $21.25. Combo B contains 20
May someone please help me? I’ll give Brainliest
Is 2 3/4 hours greater that 174 minutes?
A(n) ____________ is an amount per each group of one hundred. write your answer
Choose the best translation of the following sentence. I am not as tall as she is.