rose831
rose831 rose831
  • 09-01-2020
  • Mathematics
contestada

A jar of salsa costs $0.95. Neha bought 9 jars of salsa. How much did Neha spend in all?

$

Respuesta :

BrainlessARMY
BrainlessARMY BrainlessARMY
  • 09-01-2020

Answer:

$8.55

Step-by-step explanation:

$0.95 x 9 jars = $8.55

For every jar Neha buys, she spends $0.95, and buying 9 jars in total, she pays $8.55 in total.

Answer Link
miraclegonzalez2020
miraclegonzalez2020 miraclegonzalez2020
  • 09-01-2020
$8.55
You know one jar costs $0.95. And her buying 9 :
0.95x9
=$8.55
Answer Link

Otras preguntas

(-7x²-7x-7)-[(7x³-9x²-20)+(4x-11)]]=? (5x⁴+8x²+2)+7(5x⁴-3x²)=? Please explain the work behind the solution
what is round to the nearst thounsand 3,489
why should the holocaust not be forgotten?
find the value 6-4x=7x-9x-2the value of x is?
How did the Great Depression weaken Western democracies?
What is the approximate mass of a proton?(1) 1 u (2) 0.0005 u (3) 1 g(4) 0.0005 g
Why are some constellations visible to New York State observers at midnight during April, but not visible at midnight during October?(a) Constellations move wit
in a game of checkers there are 12 red pieces and 12 black game pieces.Julio is setting up the board to begin playing. what is the probability that the first tw
what is a factor of 18 and 30 ?
What makes Hawaii a fantastic place? (except the beautiful beaches and the epic volcanoes)