elizabethloarca2005 elizabethloarca2005
  • 09-01-2020
  • Mathematics
contestada

Family market sells 14-ounce can of cashews for 3.50 they also sell a 24-ounce can of cashews witch size is the better buy

Respuesta :

jimmy621
jimmy621 jimmy621
  • 09-01-2020

Answer:

I can't answer the question because you never gave the price for the 24 ounce can of cashews you only gave the price for the 14 ounce of cashews that was $3.50

Answer Link

Otras preguntas

Give me 5 examples of Cyber Security
The prefix of the word “disrepute” indicates that the word means the separation or reversal of
J'ai un Dm a faire est je n'arrive pas
Which statement is correct about the product of 4/5 ​​and ​ 11/9 A ​?Because 11/9 is greater than 1, the product of 4/5 and ​ 11/9 ​ is less than ​ 4/5 B ​.B
What is the least positive integer divisible by each of 1, 3, 5 and 7?.
Please hurry I will mark you brainliest. Determine the amount it empty space is in the box. Assume the ball is a sphere and fit exactly inside the box.
Ms. Bennett's class has 15 students, 12 of them are athletes. What percentage of the Class are athletes.​
How is the society classified on the basis of time? Which one do you think is more civilized? Why?
A bag contains 8 red marbles, 3 blue marbles, and 1 green marble. Find P(not blue). a. 9 c. One-fourth b. Four-thirds d. three-fourths
HELP!!! i already found x, can someone please help me find y asap?