nerdofeverything99 nerdofeverything99
  • 09-01-2020
  • Mathematics
contestada

A deli sells a sandwich for $6.40 per pound. How much do you have to pay for 24 ounces of the spread?

Respuesta :

harolddennis876
harolddennis876 harolddennis876
  • 09-01-2020

Answer:it is 3.75

Step-by-step explanation:

divide 24 and 6.40

Answer Link

Otras preguntas

HELLPP ISHEBNEID E DIDND D
Is it possible to create believable animated characters with no prior knowledge of human anatomy or body mechanics? Why or why not?
Given j ∥ k and m∠2=100° . What is m∠5 ? Enter your answer in the box.
How do people find food in The complex civilisation Period? PLEASE HELP!!! Giving all my points away
V-5v-5v+9v pls help asap
Place the following in the correct order as they occur in CELL RESPIRATION. 1. In cytosol, 6-C glucose and 2 ATP split into two 3-C molecules (glycolysis) 2. A
Which of these fractions equals 40%
Someone tell me if I’m right
What is the answer to 0.2 × 10
Please Help Me With This Question