mattiegrace06 mattiegrace06
  • 09-01-2020
  • Mathematics
contestada

8 lb times $3.50/ lb

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 20-01-2021

Answer:

$28

Step-by-step explanation:

3.50 x 8= 28

Answer Link

Otras preguntas

You exercise for one hour each day and you burn 8.5 calories per minute. If you graphed the number of calories you burned as the output, compared to the number
Help on Question number 14 Determine whether each of the following is the graph of a function.
The study of all chemicals containing carbon 1. Applied Chemistry 2. Bio Chemistry 3. Organic Chemistry 4. Inorganic Chemistry
An old woman joined a kilomater dash sprint and felt very exhausted afterwards. How did the old woman affect her heart rate?
HOW MANY WOMEN REPRESENTATIVES ARE IN PUNJAB GOVERNMENT OF PUNJAB
Which Nation Has the Most Expensive Gas?
The London Eye (a ferris wheel) makes one rotation in approximately 30 minutes. What is the measure of the angle (in degrees) that a cart (spoke on the wheel) w
cartography is the science of
Help on Question number 14 Determine whether each of the following is the graph of a function.
Simplify the rational expression. State any restrictions on the variable n^4-10n^2+24/ n^4-9n^2+18