tyoung200510 tyoung200510
  • 08-01-2020
  • Mathematics
contestada

Abby buys 4 pencils and 2 erasers for 3.58. Michael buys 1 pencil and 6 erasers for 2.49. What is the cost of 1 pencil and 1 eraser?

Respuesta :

judithdelgadoo judithdelgadoo
  • 08-01-2020

Answer:

pencils= .75 erasers= .29¢

Step-by-step explanation:

Ver imagen judithdelgadoo
Answer Link

Otras preguntas

Belle: Oh, I couldn't possibly go to bed now. It's my first time in an enchanted castle. What is Belle's reason for not going to bed? 1) She is too excited to s
Why is the Frankfurt School's work often referred to as critical theory?
"Universal joints are used to:_________Allow higher rpmJoin two rotating shafts in different planesConvert 540 rpm to 1000 rpmAll of these"
Do you think people in 1348 trust debt and believed these authors?
Percy Shelley was expelled from which institution of higher learning?
Conduct constitutes a Felony or a Class A or B Misdemeanor. Can also have juvenile court or parent to consent. A) trivial offenses B) serious offenses C) civil
write an essay rough draft using the thesis question, "How can culture and faith shape a person's identity?" Use MLA format citations and evidence from the book
The author infers that Victor was observant through which of the following statements: (i) a wobbly card table (ii)in their newfall clothes (iii)his one electiv
What kind of nutrition supply humain body need
If a researcher wanted to study how a student's studying behavior affected performance on a test, which method would likely be the most effective?a) Case studyb