katelynndonovan2007 katelynndonovan2007
  • 07-01-2020
  • Mathematics
contestada

Jessica had $20 to spend on two pens. After buying them she had $16.How much did each pen cost?

Respuesta :

azzanbutcher
azzanbutcher azzanbutcher
  • 07-01-2020

Answer:

2

Step-by-step explanation:

20-16=4 4/2= 2

Answer Link
asprineggos
asprineggos asprineggos
  • 07-01-2020

Answer:

2

Step-by-step explanation:

20 - 16 = 4

4 ÷ 2 = 2

hope this helps :)

Answer Link

Otras preguntas

Part 15..Complete each sentence with the correct relative pronoun. ¡OJO! Use each pronoun only once. Pick the word that fits best. 1. El médico con (que, quien,
Define symbol and valency?​
tác phẩm nào sau đây không phải là của Hồ Chí Minh? Chọn một phương án: A. Tuyên ngôn của Đảng Cộng sản. B. Thư gửi đồng bào Nam Bộ. C. Vấn đề dân bản xứ. D. Bả
Can someone help me write a "Historical question" about WW2 and the process you went through making it (so I can understand it). Thanks
what is 5:15 in spanish??? in words
Which of the following graphed systems has no solution? A. none of these
A group of 10 people were shown 15 photographs. Each person was asked to choose their favourite photo, and the choices were recorded. What is the data type of t
UDISJKDFJSFJDGLFS HELP
For the rhombus below, find the measures of ∠1, ∠2, ∠3, and ∠4.
What are some keywords and phrases that you included in your answer? Colonists came to America. Colonists faced challenges. Colonists had strict religious belie