giannalomeli4 giannalomeli4
  • 07-01-2020
  • Mathematics
contestada

Linc bought 40
pounds of beef for
$120. How much did
he pay per pound?​

Respuesta :

xXDeniseXx
xXDeniseXx xXDeniseXx
  • 07-01-2020

Answer:

120/40=3

Linc payed $3 for every pound of beef

Answer Link
simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 07-01-2020

Answer:

$3

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

This is second test for bb
does calcium oxide reacts with carbon monoxide
1. Are the triangles shown below similar? Explain.
Use triangles to find the sum of the interior angle measures of the polygon. SHOW YOUR WORK.
What is nutrition? Write two examples of nutrients
Bennet is writing a story about a journey to the Arctic. 1. Make a list of supplies needed for the journey. 2. Describe the purpose of the expedition. OA. Switc
order these elements by decreasing electron affinity: Na, Al, S, K, F
This is algebra 2, please help me by using elimination to solve.
make a short note on your favorite football team in qatar world cup
Need Help With This