yafavmorgan12 yafavmorgan12
  • 06-01-2020
  • Mathematics
contestada

14 hershey bars cost $16
find the cost per bar

Respuesta :

Ramu73
Ramu73 Ramu73
  • 06-01-2020

Answer:

.875

Step-by-step explanation:

Answer Link
simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 06-01-2020

Answer:

1.14 (rounded to the nearest cent)

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

you are sky diving. your first jump is 50 1/6 ft higher than your second jump. your second jump reaches 200 2/5 Let J represent your first jump
How to do this PLEAE HELPPPPPPP
Please answer with picture thank you so much!
Divide. −0.0258÷0.002 What is the quotient? Enter your answer in the box.
Four students grafted one linear function each
Can someone please help me with this I’m very confused. Instructions: preform The operations to climb the pyramid! MUlTIPLY! To move up the pyramid and DIVIDE t
Which of the following is the correct usage of the distributive property of the expression: 3(x+1) ?
10 POINTS PLEASE SOS IK TIMED A pizza is divided into 18 equal pieces. Some teachers and students share the pizza. Each teacher eats 4 pieces, and each studen
HOW TO ENSURE SMART CITIES BENEFIT EVERYONE
An adverb clause is the only type of independent clause that can be moved around in a sentence. O True False