shanyiashaw26 shanyiashaw26
  • 10-12-2019
  • Mathematics
contestada

Food lion is seeking grapes for 1.97 per pound and oranges for 2.21 per pound. How much will 2 pounds of grapes cost

Respuesta :

tmh2
tmh2 tmh2
  • 10-12-2019

Answer:

3.94

Step-by-step explanation:

1.97 times 2 equals 3.94

Answer Link
Leeaaron830 Leeaaron830
  • 10-12-2019

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Pipe A can fill a tank in 40 minutes, while pipe B takes 60 minutes to fill the same tank. If both pipes are used at the same time, how long will it take to fil
John goes out to eat at a local restaurant. The bill comes to $47.83. John want to leave a 20% tip. How much of a tip should he leave
A clear reflection of Mount Hood can be seen in Mirror Lake. Surfaces, such as this one, allow for specular reflection. Light can be thought of as a bundle of i
Which solid has a greater volume?A. Figure A has a greater volumeB. Figure B has a greater volumeC. They are equalD. It cannot be determined
Help please. Thank you
Which statement is a description of Charles's law? The temperature and volume of a gas are directly proportional when pressure is constant. The temperature and
I'm stuck with this question...pls help me​
How can the environment affect population size?please help!!!! it's about animals in the wildlife​
Write the equation of a line that goes through the point (5,10) and is perpendicular to the line Y = -1/5x + 3
Please write a separate sentence for each of these words