mathman536
mathman536 mathman536
  • 10-12-2019
  • Mathematics
contestada

helphelphelphelphelp​

helphelphelphelphelp class=

Respuesta :

kelsiembreek kelsiembreek
  • 10-12-2019

Answer:

you would've spent $10.50.

you saved $25.50.

you saved 70%.

Step-by-step explanation:

since its 7/10, 10 indicates that it'll be out of 100. so its 70% off of 35.

Answer Link

Otras preguntas

One day a store sold 30 sweatshirts. White ones cost $11.95 and yellow ones cost$11.50. In all, $349.95 worth of sweatshirts were sold. How many of each color w
How are "Mary Cassatt: Artist and Trailblazer" and "Young Pablo Casals" similar? A.Both focus on artists who were aided by Edgar Degas. B.Both rely on likable
Rewrite 9.524 as a mixed number in lowest terms.
how do u do 5k+3k=-8 in combining like terms
What is 6divided by 3/4
Can anybody write an equation for the following word story: A mail order CD company is advertising a sale. During the sale, CDs ate $6.95 each and the shipping
what does a guru have in common with a avatar
A two pound box of spaghetti costs $2.50. Philip says that the unit cost is 2/2.50 =$0.80 per pound. Explain his error
How to use the product of 108 and 4 to find the product of 324 and 4?
If you add 5 to me and then divide by 9, you get3. What number am I