jm1584909
jm1584909 jm1584909
  • 10-12-2019
  • Mathematics
contestada

The container sells for 18.95. What is the unit rate in dollars per pack?

Respuesta :

kcenate84
kcenate84 kcenate84
  • 10-12-2019

Answer:

$ 0.21 per pack

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

i need this with the steps
I need help ASAP or im going to fail
I SUCK AT MATH PLS HELPWORTH 1 POINT GIVING 10
¿Qué sucedió en el año 1999 en centro américa?​
(Geometry) I don’t know how to prove this
about problems i don't understand
Share OMR 120 in the ratio 1.5 : 0.5​
Mass of 1.5 mole electron is
Select the correct answer. ΔABC is reflected across the x-axis and then translated 4 units up to create ΔA′B′C′. What are the coordinates of the vertices of ΔA′
Algebra Question on Quadratics Will give brainliest, thanks, and 5 stars. The question is worth 25 points.