seretahouge seretahouge
  • 10-12-2019
  • Mathematics
contestada

Jen bought 5cds for 20.50 what was the unit price?

Respuesta :

robert1354 robert1354
  • 10-12-2019
you answer is 4 dollars and 10 cents
Answer Link
cashmead13 cashmead13
  • 10-12-2019
The unit price is $4.10 because 20.50 divided by 5 is 4.1
Answer Link

Otras preguntas

Deciding you need to get a “good” job because that is what “smart” people do, reflects intrinsic motivation. please select the best answer from the choices prov
Recent outbreaks of bacterial illnesses have been traced back to specific foods eaten in restaurants. Why is it important to find the source of the bacteria, be
Uncle Tom's Cabin started out as a series of articles printed in The National Era, a newspaper.
99. What is the greatest prime factor of 5,355? A. 17 B. 51 C. 119 D. 131 E. 153
19. At Midway School, each new student is paired with an older student partner. The new students are Bai, Gloria, Sandro, and Henry. The older student partners
Which natives became skilled horseback riders?
Why the Sun seems to be red or yellow at different parts of the day?
Find the GCF of the terms of polynomial for 45b+27.
derek used a total of 4 pounds of grape, roma, and plum tomatoes including 2 pounds of grape tomatoes and 14 ounces of roma tomatoes. how many ounces of plum to
What type of evidence would give a historian the best first-hand account of what occurred in the past?  written documentsclothingartworktombstone etchings