jacobalexanderbirke jacobalexanderbirke
  • 10-12-2019
  • Mathematics
contestada

A 24-ounce bottle of fruit juice costs $4.80. what is the unit rate

Respuesta :

homeschoolgonewrong
homeschoolgonewrong homeschoolgonewrong
  • 10-12-2019
I think the answer is .2 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Although this nation has made great progress in protecting the personal freedoms of its citizens since apartheid ended here in 1994, many people still live in
The process of securely erasing a hard drive
In performing any laboratory experiment, what is the first step performed out of the following choices?
Write an expression in factored form that is equivalent to the given expression. 1/2x + 4 . can u also tell how you solved it ?
place value of 0 1 4 3 6 9 in 987,164.302
plz help #s 13....14....15.....16....17......18
Which sentence from "Enrico Fermi: The 'Italian Navigator'" is not strictly factual? a. "At last, at 3:25, the final order was given." b. "But he stepped out
In the 1700s, an effect of the Enlightenment was
4.2 divided by 8.19 =
what are the three types of muscle fibers?