jacksonsonny906 jacksonsonny906
  • 10-12-2019
  • Mathematics
contestada

Find the unit price.
​$3.06 for 17 bananas

Respuesta :

stanfordchen20p0vcm8
stanfordchen20p0vcm8 stanfordchen20p0vcm8
  • 10-12-2019

$0.18 because $3.06 is for 17 bananas so you divide 3.06 by 17

you will get 0.18 per banana

Answer Link

Otras preguntas

(a) Calculate the mass and linear absorption coefficients of air for CrKα radiation. Assume the air, 80% nitrogen (N) and 20% oxygen (O). The mass absorption co
Please help me I don’t get it
In a paragraph of 3-5 sentences, evaluate the accomplishments of at least two African American leaders during the Progressive Era.
-5(x + 1) - 9 = 2 help me this is algebra and i dont not look like dream *half moon emoji*
Compare french and dutch colonization to spanish colonization. What are two differences and one similarity?.
Someone help me with this please
0.8421 as a fraction
integral question ive got no clue how to do i missed one lesson
. Which is the better investment? a. $1,200 at 9% simple interest for 2 years b. $1,200 at 8% compound interest for 2 years
Aqqqqqsaaaaaaaaaaaaaaaqqaqqqqaqqad