dabraztykia dabraztykia
  • 09-12-2019
  • Mathematics
contestada

If 6 pounds of bananas for $4.20!, what is the unit price

Respuesta :

purplecatcrochetlady purplecatcrochetlady
  • 09-12-2019

Answer:

70 cents

Step-by-step explanation:

Try 4.20 Divided by 6

Answer Link

Otras preguntas

10 safety tips for students on social media ​
HELP ME OUT PLEASE! It is important to think about the possible risks before making a decision that will impact your health a) True b) False​
Based on the cell theory, which of the following is true? A. All living and nonliving things are made of cells. B. All cells are too small to be seen with the
5 (-6r+9) simplify expression
Which change causes a movement along the demand​ curve?
need help with this chemistry homework
please help me please
Find LCM of 15,42,125 .Show all the work
Please answer right now
in the article, which definition of the word engage is used in this sentence from paragraph 2: