sanganiq sanganiq
  • 08-12-2019
  • Mathematics
contestada

Pineapple cost $1.20 for 4oz. What isthe price per ounce?

Respuesta :

baileybenner
baileybenner baileybenner
  • 08-12-2019

Answer:  30 cents

Step-by-step explanation:

1.20 ÷ 4 = 0.3

Answer Link
Аноним Аноним
  • 08-12-2019

Answer:

$3.33 for one oz.

Step-by-step explanation:

$1.20 = 4oz.

Divide to find answer

4 / 1.20 = 3.33

Answer Link

Otras preguntas

Alameda Tile sells products to many people remodeling their homes and thinks that it could profitably offer courses on tile installation, which might also incre
Rewrite as a piece wise function y=I3x+4I + 4
What is 9/7 times -9/5?
Sarah is y years old now. How could you represent her age 5 years ago? y + 5 5y y - 5 y ÷ 5
for the equation x + y = 3. How many possible values for x are there if x and y are both whole numbers? A.2 B.3 C.4
which one is correct
The height of the Seattle Space Needle, including the spire, is 184 meters. The height of the building without the spire is 158 meters. What is the height, in m
In your biology career, you may come across people attempting to use the Second Law of Thermodynamics to discredit the idea of evolution. Their argument goes s
A fair spinner has 9 equal sections: 3 red, 2 blue and 4 green. It is spun twice. What is the probability of getting green both times?
what is the capital city of Nepal Kathmandu ​