rachaelmorozov
rachaelmorozov rachaelmorozov
  • 07-12-2019
  • Mathematics
contestada

I need help with this math problem please.
I just need the verbal discription.

I need help with this math problem pleaseI just need the verbal discription class=

Respuesta :

Adas8 Adas8
  • 07-12-2019

Answer: The best is to buy 2 gallons of milk, because it is the cheapest solution.

Step-by-step explanation:

If you want to compare the prices of these sizes of milk just count how much would cost the same capacity of milk, example 2 gallons of milk. Then it is easy to compare.

Ver imagen Adas8
Answer Link

Otras preguntas

What is the ratio of cups to quarts in a carton of milk?
Yesterday, Janice __ the flowers in the vase A. Sat B. Set
Is this how you solve x + y = -4? x - x + y = -4 - x y = -4 - x
How do I get the answers to number one? Find the sum of the angle measures of each polygon. 1.) Find the sum of the Octagon for those below. 4.) 12-gon 7.) 60-
The number 2.31 is 2,200 times greater than 1.05 . Find the correct value of x and y.
Joyce and Marianne both earn a combined income of $1,600 a week. Marianne earns $200 more than Joyce. How much income do Joyce and Marianne each earn?
can somebody please help me!
Explain why it is said that the sun never set on the spanish empire brainly
Your friend Monica is about to go to an interview for a position as a stock girl at the home improvement store. You notice she is wearing jeans and a stained t-
The amount of gasoline remaining on the tank decreases with mileage driven. Identify the independent and dependent quantity in the situation.