jdogaming03
jdogaming03 jdogaming03
  • 06-12-2019
  • Mathematics
contestada

The cost of milk is $1.45 per gallon. Find the cost of 4 gallons.

A. $4.35
B. $0.36
C. $5.45
D. $5.80

Respuesta :

chris21348 chris21348
  • 06-12-2019

Answer:

The answer is D $5.80

Step-by-step explanation:

Just add them hope i help!! <3

Answer Link

Otras preguntas

subscribe to (Thicc sickqueen) and like 2 vids and the claim your prize
Which statements were a factor in the decline of Sumer? Select all correct answers. Wars among the city-states plagued the Sumerians. Sumer was located on a mou
hematite rock cleavage or fracture
PLEASE HELP ME, I WILL GIVE U BRAINLY AND ALL MY POINTS AND THANKS FOR CORRECT ANSWER!!help me plzzzzzzzz Orville and Jerri want to put a custom made, round tab
how was the humanist movement in northern Europe different from the humanist movement in Renaissance Italy?
a) Find the value of 8^1/3b) Find the value of 8^2/3c) Find the value of 16^3/4​
Solve and choose the answer in its simplest form. 3/4 ÷ 2/3 = ?
hi. how can i cancel my account? thanks
In operant conditioning, many complex behaviors are learned through shaping. Please select the best answer from the choices provided OF OT
Which verb pair best completes this sentence? ¿Te ________ para la clase de baile? ¿Con quién ________? A. inscribimos, hablamos B. inscribí, hablé C. inscribis