maddjq2014
maddjq2014 maddjq2014
  • 06-12-2019
  • Mathematics
contestada

It's unit rate. 80$ for 5 Liters

Respuesta :

angedchedommachegah
angedchedommachegah angedchedommachegah
  • 08-12-2019

Answer:

16 dollars/ litter

Step-by-step explanation:

80/5=16

Answer Link

Otras preguntas

Which best summarizes the results of Mendel’s pea plant experiments? One parent passes traits to offspring in a random process. Both parents pass traits to offs
The first Europeans to settle permanently in North America in the 1950’s come from?
5) A theater earns $3640 from a concert. An orchestra ticker costs three times as much as a balcony ticket. Write a system of linear equations that represents t
What is the value of x? 7.5/x= 30/16​
HELP HELP HELP! I NEED HELP SBBFHDK
Kate wants to buy a new bicycle from a sporting goods store. The bicycle she wants normally sells for $400. The store has a sale where all bicycles cost 2 5 o
Which inequalities have -0.5, 2.5, and 4 as part of the solution set? Select all that apply. z > -3 z 0
Select the correct answer. Henry conducted a survey on an ad done by his company. In the survey, he asked people to evaluate the ad and state whether they found
urgent please!!! How the Virginia Plan says it cn fix the problems of the Articles of Confederation?
Please help! Sketch the graph of each line.