dez9751 dez9751
  • 06-12-2019
  • Mathematics
contestada

8. Shenea bought 3 bottles of juice for $12. Write the rate as a
fraction. Then find the unit rate.

Respuesta :

procookieop procookieop
  • 06-12-2019

Answer:

Each bottle is $4

Step-by-step explanation:

12/3

Answer Link

Otras preguntas

In the 2008 election,there were 28 blue and 22 red states.Express the red and blue states as fractions,in lowest terms, of the total number of states and also a
How many legs does an arachnid have??
What is the prime factorization of 50?write the prime factorization of 50 using exponents.
Identify like terms in each list below. 3d d^3 4d^2 5d^2 3g 10d
A desire for more than one needs
What is 18/90 is simplest form
write the rule of this pattern 5,20,80,320
5 Spanish culture facts?
what unit would you use to measure the weight of an apple
oliver has one juicebox. lucy has one fewer juicebox than oliver.how many juices does lucy have?