MykaV MykaV
  • 08-06-2016
  • Mathematics
contestada

What us the unit price of 32 ounces of yogurt that cost 4.79$

Respuesta :

LeroyS
LeroyS LeroyS
  • 08-06-2016
the unit price is 0.149 or about $0.15
Answer Link

Otras preguntas

A certain medical test is known to detect 73% of the people who are afflicted with the disease Y. If 10 people with the disease are administered the test, what
Which expression is equivalent to (2x²y) ³? O 2x¹y4 2x¹2y3 8x¹ y O 8x¹2y³
Do you think that the rules of grammar and punctuation are changing in the world today?
The y-combo company is in need of new software to run its information technology services. Y-combo narrows down the prospects to two companies. The second compa
When a pigment molecule in a light-harvesting complex absorbs a photon of light, what happens to its excited-state electron?.
Solve for x. Round to the nearest tenth, if necessary. J K 69 X 26° L.
Attachment of the mitotic spindle fibers to the kinetochores is a characteristic of which stage of mitosis?.
The shapes below are similar. Find the length x. Will mark brainliest!!!!!!
Suppose that you and a friend are playing cards and decide to make a bet. If you draw two face cards, where a face card is a Jack, a Queen, or a King, in succes
Gene got medicare before he turned 65 and enrolled into a medicare advantage plan. He calls in february the month before his 65th birthday and is unhappy with h