MykaV MykaV
  • 08-06-2016
  • Mathematics
contestada

What us the unit price of 32 ounces of yogurt that cost 4.79$

Respuesta :

SnowMan115 SnowMan115
  • 08-06-2016
Do you mean the cost per ounce? 
Then that would be $0.1496, or rounded to the nearest cent, 15 cents a ounce.
Answer Link

Otras preguntas

When do I need to use research?
What is one thing you can look for to determine quickly if a print source may be helpful to you? Date of publication Page layout Publisher information Table
As a group, living things must be able to do all of the following except A. respond to their environment. B. obtain and use energy. C. grow and dev
A reaction is expected to produce 28.3 moles of hydrogen gas. If the hydrogen is collected at 297 K and 1.08 atm, what is the volume?
what is the formation of male sex cells called?
How did the Battle of Gettysburg affect European governments? A)They withdrew their support from the Confederacy. B)They refused to recognize the Confederacy
What causes competition in an ecosystem
mark as brainliest plzzzz help me
What is the equivalent ratio of 5 to 20
help me with number 14, please