nianaba36 nianaba36
  • 08-11-2019
  • Mathematics
contestada

Mr. Lee bought rock to landscape around his house. He paid $190.72 for 8 tons of rock. How much did each ton cost?

Respuesta :

deshawnab503gmallcom deshawnab503gmallcom
  • 08-11-2019

Answer:

the correct answer I's 23.84

Step-by-step explanation:

I dividedc190.72 by 8

Answer Link

Otras preguntas

Make your own 10 habits or rules by using a different types of modalPa help po plss​
A bottle contains liters of soda. Henry has 12 of these bottles. How much soda does he have in all? Write your answer in simplest form.
The sound coming from the leaf blower was monotonous. I think a leaf blower makes a loud, monotonous walking sound. Is it a positive negative or neutral
what is 12 x 12 divided by 5 x 4 divided by 2 need a good answer
105 is 125% of what number
Someone please answer this this is due today please help me
PLZ HURRY EDGE 2021 ANSWERS Read this passage about Amelia Earhart. Amelia Earhart was born July 24, 1897, in Kansas. She was an adventurous and fun-loving chil
What is the conflict in "The Mending Wall" by Robert Frost
make a list of different types of energy sources found in our surroundings and categorize them into different form of energy.​
What is the benefit to a warm up?