kymiya
kymiya
08-11-2019
Mathematics
contestada
a. 6
b 1/6
c 4/16
d 1/4
Respuesta :
Amaya00
Amaya00
08-11-2019
D. 1/4
Divide 4 and 16 and you will get D
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 59+ )
Otras preguntas
A 36-ounce box of cornflakes cost $5.79 find the unit rate to the nearest cent per ounce.
12/36 in simplest form
five cakes cost 4.00 how much do 7 cost
Many scientist suggest billions of years ago life on earth began with?
If x=7 and y=-3 12-5xy +9x2y + 15-2y2
Celia’s “battle cry” makes reference to ___________________. a. the revolution that took place in her country c. the quality of her performance b. slaves workin
To establish the reliability and credibility of a secondary source, you must know which of the following? A. Information about the topic of the source, includin
Select the four items that best describe the colony of South Carolina: Virginia frontiersmen, Quakers, German farmers wealthy Virginians and Englishmen small fa
Why did people in the north and south have different opinions on slavery?
What is the force of gravity between two objects that are 2.0m apart? The mass of the first object is 0.25 kg, and the mass of the second object is 0.63 kg.