calebito2007 calebito2007
  • 07-11-2019
  • Mathematics
contestada

Gasoline cost $3.28 per gallon.It took 16.5 gallons to fill Steve’s gas tank.How much did the gasoline cost?

Respuesta :

miawiese
miawiese miawiese
  • 07-11-2019

Answer:

54.45

Step-by-step explanation:

3.28 times 16.5

Answer Link

Otras preguntas

explain  fajan's rule
explain  fajan's rule
explain  fajan's rule
explain  fajan's rule
explain  fajan's rule
explain  fajan's rule
explain  fajan's rule
explain  fajan's rule
explain  fajan's rule
explain  fajan's rule