koalabella40 koalabella40
  • 07-11-2019
  • Mathematics
contestada

a gallon of milk cost $3.29 which rate is proportional to it 3 gal for $6.57| 5 gal for 16.55| 9 gal for 29.6| 12 gal for 40.68?

Respuesta :

kendragon2006
kendragon2006 kendragon2006
  • 07-11-2019

Answer: 9 gallons for 29.6

Answer Link

Otras preguntas

​many transgender individuals develop a sense of being at odds with their genital anatomy during
the tree in Debra backyard is 7.5m high. how high is it in centimeters
A 25kg object is 3.0 meters up. How much potential energy does it have
how do cultural experiences shape impact or influence our identity and perceptions
Bruce owns a small grocery store and charges $4.75 per pound of produce. If a customer orders 5 pounds od produce how much does bruce charges the customers?
Tara heated a beaker on a hot plate. Then, she set the solution on the countertop to cool. Her lab partner, Molly, did not realize that the beaker was hot and t
In a study, the sample is chosen by writing everyones name on a playing card, shuffling the deck, then choosing the top 20 cards what is the sampling method
The state achieved when energy from food equals energy expended, maintaining body weight is known as
Why is the consumption of dietary supplements considered risky? because they are not officially tested by the government for effectiveness because manufacturers
NEEDHELP WITH OTHER QUESTIONS TOOOOOOOO! How many solutions does the equation have? y+7=y–3 no solutions many solutions 1 solution