ntrahan2 ntrahan2
  • 07-11-2019
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 2 liters of soda if 5 liters cost $4.86 in the unit price for each litter
is the same

Respuesta :

kendragon2006
kendragon2006 kendragon2006
  • 07-11-2019

Answer: $1.94 but that is rounded to the nearest tenth.

Answer Link

Otras preguntas

Describe a situation in which someone else made you feel like an ""it"" instead of a thou""
Why were the Mexican settlements good places to farm and trade?​
Pls answer this asap I need it pla help meh
HELP ASAP! 10 POINTS FOR ANSWER Based on the table of rock characteristics, and your knowledge of the rock cycle, in which type of rock (igneous, metamorphic, o
The 100-meter sprint is in a straight line Community Verified icon Ture Fulse
Most Puerto Ricans would prefer to be their own independent nation, separate from the US. T/F?
Fill the blank: Tu _____(destruir).
What does fitness mean when speaking in terms of evolution?.
Evaluate each expression 4x0x9.17 and 1.8x1x2
hello please help me need aanswer​