ozepczyk ozepczyk
  • 07-11-2019
  • Mathematics
contestada

a produce stand sells roasted peanuts for $1.90 per pound. what is the cost,c, of p pounds of peanuts

Respuesta :

kerolosbesaly
kerolosbesaly kerolosbesaly
  • 09-11-2019

Answer:

1.90 it says it in the question

Answer Link

Otras preguntas

Which is a compound? water iodine air calcium
URGENT!! What is the error in this flowchart? JL and KL are equal in length, according to the definition of a midpoint The arrow between triangle JNL and triang
Kara has 21 collectible buttons to sell. She sells the small buttons for $3 and the large buttons for $4, and earns a total of $68. If the small buttons are rep
which president led the United states through the end of the cold war? apex
Which statement is true about air at different temperatures? Hot air is denser than cool air. Cool air contains lighter particles than hot air. Particles
Sheldon smokes cigarettes and drinks beer every weekend. he gets into many arguments with his friend, chris, who doesn't smoke or drink and is worried about she
Choose the advantages that were held by the North and the South at the beginning of the Civil War. 1. Superior military leadership____________. 2. Established g
What is the appropriate definite article to use with the word mujer? A los B las C el D la
Help pleaseee............
What happens to the molecules in water as it freezes? The average kinetic energy of the molecules decreases. The average kinetic energy of the molecules in