bayleigordondreambig
bayleigordondreambig bayleigordondreambig
  • 07-11-2019
  • Mathematics
contestada

A package of 4 yoyos cost $3.60. What Is thg e unit rate of the yoyo please help me

Respuesta :

Cnhopper12 Cnhopper12
  • 07-11-2019
It is 9 cents. 3.6 divided by 4 equals .9.
Answer Link
wmalachi82 wmalachi82
  • 16-05-2020

Answer:

Select the correct image.

Lidia sets an empty metal pot on a hot stove burner. Which diagram best shows how heat from the burner will flow through the metal of the pot?

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

why is a voltmeter is always connected in parallel in a electric circuit?
Name the organelle of plant cells in which photosynthesis occurs
1. Write about the nicest trip you have ever been on (12-14 lines) .
can you tell me what is papyrus?
Which sentence is correct? Helen paid for that tickets with my money. Helen paid for this tickets with my money. Helen paid for them tickets with my money. Hele
Find the distance between the pair of parallel lines, y = -2x+1 & y = -2x+16.
How is the location of chloroplasts consistent with the function of leaves?
How do I work out this problem, How many ways can the letters in the word "WISCONSIN" be arranged?
very, very thin due to lack of adequate food
A gourment shop wants to mix coffe beans that cost $3.00 per pound with coffe beans that cost $4.25 per pound to create 25 pounds of a new blend that cost $3.50