sierra863
sierra863 sierra863
  • 06-11-2019
  • Mathematics
contestada

Penny makes baskets and sells them for
$12 each. The materials to make her baskets cost
$2 per basket. How much revenue will Penny
receive if she sells 3 baskets?
nswer:

Respuesta :

liramma liramma
  • 06-11-2019

Answer:

27is the answerh f2fhdf hiieifbjud

Answer Link

Otras preguntas

What is the number written in standard form six million seven hundred thousand twenty?
6 times the sum of a number and 7 is 18
Which culture carried the knowledge of iron tools across Southern Africa in a series of migrations. ?
Jake cuts a length of 1,12 from a 3-meter board.how long is the board now ?
What two numbers multiplied together get -78 and add up to 23
slope of (3,2) and (5,12)
7w = 87 ; w = 12 I need help
does the sun go round the moon?
Living organisms break down polysaccharides into simple sugars. complex monomers. complex carbohydrates. simple polymers.
List at least three reasons why the Upanishads were important to the development of Hinduism