25DarenMorrow 25DarenMorrow
  • 06-11-2019
  • Mathematics
contestada

jasmine is making a quilt she bought 4 1/3 yards of fabric her total cost was 26$ what was the cost per yard

Respuesta :

katiecheetham1
katiecheetham1 katiecheetham1
  • 10-11-2019

Answer:

6

Step-by-step explanation:

26/4.333333=6

Answer Link

Otras preguntas

Solve the equation. 3x – 6 = 6x – 9 Please show step by step
a garden snail moves 1/6 foot in 1/3 hour. find the speed of the snail in feet per hour.
Rewrite 9.524 as a mixed number in lowest terms.
How are volcanoes and earthquakes alike and different
Which of the following groups benefitted the least from the prosperity of the second industrial revolution? a.farmers b.railroad workers c.factory workers d.tex
what is 25/100 in simplest form
A two pound box of spaghetti costs $2.50. Philip says that the unit cost is 2/2.50 =$0.80 per pound. Explain his error
what do historians call the general early period of human history
How many times does 50 go into 4000
sally can type 1 1/2 pages of a paper in 2/3 hour. mike types 1/2 page in 1/6 hour. what is each students rate per hour? who types the most per page?