keke4396 keke4396
  • 09-10-2019
  • Mathematics
contestada

govo
Raisins cost 87¢ for 3 boxes. What is
the unit cost, or price per box?

Respuesta :

maybeemmamay
maybeemmamay maybeemmamay
  • 09-10-2019

Answer:

$ .29 per box is the answer.

Step-by-step explanation:

What you are going to do is divide.

.87/3 = .29

$ .29 per box is the answer.

Answer Link

Otras preguntas

REAL ANSWER OR REPORTED, REAL GETS BRAINLIST 2. What is the weight of: A 32 kg child An 82 kg linebacker A 1000 kg car 3. What is the mass of: A student who we
A movie theater sells out 7 times per month. Chloe counted 168 sellouts at the theater. How long was Chloe recording sales? A. 7 years B. 2 years C. 1 year
Bravo Industries intends to retire $950,000 in short-term debt using proceeds from the sale of 30,000 shares of common stock. The stock sells for $25 per share.
Complete the proof that m
Please help Thnks ....
What is the function of the Cornea?
Use the shell method to write and evaluate the definite integral that represents the volume of the solid generated by revolving the plane region about the y-axi
Please help on question.
Use the graph to fill in the blank with the correct number. f(0) = ________
3. What do you think causes Grendale to attack human beings?