keke1565 keke1565
  • 09-10-2019
  • Mathematics
contestada

Chris pays $24.30 for a pack of 9 towels.
Find the unit price in dollars per towel.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 09-10-2019

24.30/9 = 2.7

24.30 :  9

2.70 : 1

1 towel costs $2.70.

Answer Link

Otras preguntas

A group of randomly selected members of Mothers' Club were asked how many kids they have. The table below shows the results A group of randomly selected members
Define form of language used in the following sentence
Which example from the tempest is the best illustration of power of language to subjugate people?
Drag each label to the correct location on the table. Planet X is a planet in our solar system. Planet Y is a dwarf planet. Identify their characteristics.
find the midpoint of the segment with the given endpoints K(-2,-4) and L(-4,6)
Estimate a line of best fit using two points on the line A.y=-1/2x+9 B.y=2x+9 C.y=-2x+9 D.y=1/2x+9
Which of these represents an enclave? A) 1 B) 2 C) 3 D) 5
Important weather phenomenon occur mostly in the
Pls help. Find the measure of CD.
Find the odds in favor of getting all heads on nine coin tosses. A. 1 to 508 B. 1 to 518 C. 1 to 511 D. 1 to 505