ellyssabailey2006
ellyssabailey2006 ellyssabailey2006
  • 08-10-2019
  • Mathematics
contestada

Donna bought 4 bags of dog treats for $9.96. What is the cost per bag of dog treats?

Respuesta :

johnziegler02 johnziegler02
  • 08-10-2019

Answer:

2.49 a bag

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Calculate the Dodage Give 1cc per 7 lbs. How much should be given to a pet weighing only 2.5 lbs?
Consider the line 7x+4y= 3. What is the slope of a line parallel to this line? What is the slope of a line perpendicular to this line? 7 Slope of a parallel lin
Find the volume of the solid, please
Find the volume of the following figure. Round the answer to the nearest hundredth if necessary.
length of a rectangle reduced by its breadth by 8 m. If the perimeter of the rectangle is 128 m. Find the area of the rectangle.​
You are reviewing your checking account balance of $800 after you've just sent in your rent check of $500. How much money is available for you to spend?
help i dont understand
5/9 power -2 * 3/5 power -3 * 3/5 power 0
How did other nations react to China as a result of Zheng He’s voyages?
Can someone help me please