haiiii25 haiiii25
  • 08-10-2019
  • Mathematics
contestada

4 magazines cost $12 how many could you buy with $36?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 08-10-2019

Answer:

12

Step-by-step explanation:

12 dollars divided by 4 magazines equals three per magazine

36 dollars divided by 3 equals twelve magazines

Answer Link
Аноним Аноним
  • 08-10-2019

Answer:

You could buy 16 magazines

Step-by-step explanation:

Hope my answer helps

Please give me Brainliest

Answer Link

Otras preguntas

Ordinal numbers are numbers that define the place of something in a list, O A True OB. False​
Learning Task No. 5 Identify the word or words being described by each statement. Choose y box below. 1. It is the process of changing liquid to gas. 2. It is t
Shari deposited $2,500 in an account in the merrick national bank, earning 2.4% interest, compounded annually. she made no deposits or withdrawals. write an equ
Help please!!!!!!!!!!!!!!
during the g1 phase the cell grows larger and the number of what is doubled
Which one of the following is an example of being diversified? • Dutch colonists had many different religions. • New Amsterdam had many different styles of home
Two squirrel populations are prevented from mating
What is the probability that a randomly selected high school student did not use any tobacco product?
Why does the dog sleep? A tired, B sad or C mad
Work out the area of this circle Take pie to be 3.142 and give your answer to one decimal place radius is 10cm