cervantesdan07 cervantesdan07
  • 08-10-2019
  • Mathematics
contestada

2)
A
5/8-yard piece of velvet costs $13.75. Write a unit price that describes the cost per yard.

Respuesta :

belovedarmy
belovedarmy belovedarmy
  • 08-10-2019

Step-by-step explanation:

Find the cost of a yardpiece

Ver imagen belovedarmy
Answer Link

Otras preguntas

What was the critical means of transmitting orthodox Christianity to the Slavic regions?
A five sentence paragraph describing a human organ system include a main idea, supporting details, and a concluding statement
What is the slope of this line?
Question 4: Ellen wants to purchase a book that is regularly priced at $18. The book is discounted 15%. She also needs to pay a 6% sales tax on the discounted
What is 118.380 rounded to the nearest hundredth?
A go-kart speed is 607,200 feet per hour. What was the speed in miles per hour
Which question would be the best one to ask before reading the rest of the passage? What kind of identification do I need to get a library card? Are the rental
Throw a dice randomly. Out of 10 times throwing, the 1 dot side shows up everytime. What are the chances of having the 1 dot side show up for the 11th time?
what legislation placed a tax upon paper documents
One number is 3 more than twice another. the sum of the numbers is 18. find the two numbers.