supatrucka222 supatrucka222
  • 07-10-2019
  • Mathematics
contestada

How much woukd it cost to buy 3.1 pounds of oranges if they cost 3 dollars a pound?

Respuesta :

caydynce23
caydynce23 caydynce23
  • 07-10-2019
Answer : $9.3 because 3.1 x 3=9.3 hope this helped:)
Answer Link

Otras preguntas

Small farms and ranches mark the ____ region of Mexico, where revolutionary leaders like Pancho Villa, Venustiano Carranza and Pasqual Orozco came from. A) Cent
what do you add to 3 7/8 to make 7
How to measure the density of a white dwarf if its diameter is 1000 km and weighs 10³⁰ kg?
Francis has five more dollars than Julia. Together they have at most $45. Let x represent the amount of money Francis has. Which inequality can be used to find
What is one added to one thenth
Anyone read ender the over lander
Is 2/18 closer to 0, 1/2, 1 1/2, or 2?
factorise 4a squared - 12b
75 to 45 simplest form
Select the letter of a category on which you should focus when proofreading. a. strength of your lead sentence b. who. what, when, why and how c. conventions d.