trimnevaeh
trimnevaeh trimnevaeh
  • 07-10-2019
  • Mathematics
contestada

I got 3 pizzas for $12 calculate the Unit rate as cost per pizza show your work/
I NEED THIS ASAP

Respuesta :

soumyabiju96 soumyabiju96
  • 07-10-2019

Answer:

hey first tell the question properly

Answer Link

Otras preguntas

5.065+25+1.3= |-30| + |22|= 12 1/4 _ 9 3/4=
what can i write about rotation?
what does the sailfish look like
how much material was used in the manufacture of 24000 celluloid dice,if each dice has an edge of 1/4 inches?
5x-2+2x=-4+3x ? ? ? ?
What happens in exponential growth as the population gets larger?A.the population grows slowlyB.the ecosystem grows fasterC.the ecosystem grows slowlyD.the popu
please help. collect like terms. 3u⁹v-3uv⁸+4u⁹v-4uv⁸
Identify three reasons why an individual or a couple may choose to delay have children.
A gardener is testing various values of x for a rectangular garden with length 2x + 5 meters and width x – 3 meters. The product gives the garden's area in squa
the cost of making article is divided between material, labour and overhead in ratio 3:4:5 if cost of material is 33.60 then cost of article is