Seudónimo Seudónimo
  • 07-10-2019
  • Mathematics
contestada

What is the sale price for one:

Sale: 2 for $10 Sale price for one:

Respuesta :

eden2023
eden2023 eden2023
  • 07-10-2019

Answer:

$5

Step-by-step explanation:

You need divide 10 and 2 making the sale price for one, $5

Answer Link

Otras preguntas

о According to his speech, President Carter was a supporter of civil rights. True ОО False
the graph is tied to the reading here is the reading for the question students in a physics class observing the race note that each runner maintains the same
1.The two green substances are not same thing because some of their properties are different and some of them are the same. If they were the same substance, all
Best definition for implied powers of congress?
Many people do not live good lives in their home countries.
Which of the following describes the process of creolization?.
Math amirite Math amirite Math amirite Math amirite Math amirite Math amirite Math amirite Math amirite Math amirite Math amirite Math amirite Math amirite Math
Help plz need answer due Thank u Make and defend decisions regarding whether to use feed additives and growth promotants after researching and considering scie
Help me please I do not want a bot answering with a link
Help! Will give brainliest if correct. Wrong answers will get reported. Plz, don't steal points my grade depends on this! Thx in advance!