pinky87
pinky87 pinky87
  • 08-09-2019
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container cost?

Respuesta :

avaleasim avaleasim
  • 08-09-2019

Answer: 0.9875  cents each

Step-by-step explanation: divide $3.95 by 4

Answer Link
ab3245 ab3245
  • 08-09-2019

Answer:

0.9875 round 0.99

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

find the x intercepts of the polynomial function state whether the graph crosses the x axis or touches the x axis and turns around at each intercept      f(x)=2
A glacier that covers a wide area is a _______ glacier.
Find the product for these questions 1.( 2x ) ( 10x )2.  -3m( m + 8 )3. 4d( 2d -9 )4. ( 3x + 4 ) ( x -2 )5. ( 2y -1 ) ( 4y - 3 )
please help me correct the right choice so that the pronouns agree with the antecedents.1- Each of the horses stood on ( its, their ) hind legs.2) Neither Bob n
5/6-3/8=please help me
What is the difference between a noun and a pronoun?
A glacier that covers a wide area is a _______ glacier.
Solve the equation y=7x-5
what does 'don't sweat the small stuff' mean?
what are some nouns that are related to awakening?