hotgirl1k
hotgirl1k hotgirl1k
  • 08-09-2019
  • Mathematics
contestada

????help me please ??????????

help me please class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 08-09-2019

Answer:

$5.07

Step-by-step explanation:

1. Find the total cost of apples first

1.99 * 3 = $5.97

2. Price of the bread

.89 * 2 = 1.78

3. Price of the box of cereal

3.99

4. Gallon of milk

3.19

5. Add all together

And you come up with 14.93 dollars

6. Subtract by 20

20 - 14.93 = 5.07

Answer Link

Otras preguntas

a toy friction car is propelled forward from rest by a girl's hand which causes it to reach a forward velocity of 3.5m/s in 0.4 seconds. it is then rreleased an
According to John Locke, when do people have the right to revolt against their government? a. when the government becomes too bureaucratic b. when the govern
The Quotient 250 divided by 5/8 tells about how far a sloth may move in one hour How far can a sloth go in 90 minutes?
HELP ME PLZ I NEED HELP!! 1. Were there earlier forms of the flag? Why have the changes been made? 2. Why is the Mexico flag important?
What Powers were granted to the federal government in McCulloch v. Maryland ?
how do you determine the number of electrons an atom will gain or loose
How can developing listening skills help you become an effective speaker
find the part of whole [ 0.9% of 54 ]
Find the rule and the graph of the function whose graph can be obtained by performing the translation 3 units left and 2 units down on the parent function f(x)=
This is super easy just a paragraph I need new ideas. longest will get marked branliest.